Atrakcje - Mazurska Piramida

Mazurska Piramida

Jak słyszymy słowo piramida odrazu kojarzy nam się z Egiptem i panowaniem Faraonów. I słusznie, kolebka gigantycznych grobowców inspirowała ludzi na całym świecie i od setek lat zastanawiamy się nad precyzją oraz monstrualnością tych budowli. 


Grobowiec widoczny obok na zdjęciu powstał na początku XIX wieku z inicjatywy rodziny Farenheida.  Miejscem budowli została wieś Rapa. Oczywiście miejsce jak i sama budowla, to misternie zaplanowane działanie. Farenheid zafascynowany był starożytnym Egiptem  i jednocześnie posiadał dość rozległą wiedzę na temat piramid i zasad wg. których powinny powstawać.

Liczył się każdy szczegół. Odpowiednie pochylenie  piramidy czyli 51 i 52 stopnie, powierzchnia każdej ściany bocznej powinna być równa powierzchni kwadratu o boku równym, to oczywiście tylko część zsad, wg. których powstała minimalistyczna wersja rpiramidy w  Rapie.

Obecnie wielu fascynatów starożytnego Egiptu jak i znawców grobowców zainteresowało się tą budowlą i przeanalizowało jej kształt oraz usytuowanie. Według Pana Leszka Mateli, który zajmuje się radiestezją, to miejsce charakteryzuje się silną koncentracją pozytywnego promieniowania energii Ziemi i Kosmosu.  Dla osób ufającym radiestezji, jest to kolejny element perfekcyjnie zaplanowanej "układanki"  jaką jest grobowiec w Rapie.

Nie ważne czy wierzycie w takie rzeczy czy nie, jedno jest pewne budowla jest nietypowa i budzi zaciekawienie coraz większej liczby turystów. Środek piramidy, to wycieczka dla osób o mocny nerwach, ponieważ w grobowcu znajdują się pootwierane trumny ze zmumifikowanymi postaciami.

 

schowek

0

Imię i nazwisko *

Twój adres e-mail *

Twój numer tel.

Temat wiadomości *

Treść wiadomości *
  • Schowek pozwala na dodawanie interesujących Cię obiektów noclegowych i póŸniejszą ich analizę.
  • Schowek "pamięta" dodane obiekty, nawet po wyłączeniu przeglądarki.
  • Dzięki schowkowi można wysłać wiadomoœć e-mail do kilku obiektów jednocześnie.
    W tym celu zaznacz interesujące obiekty i przejdź do opcji "Wyślij mail do wybranych obiektów".
  • Aby zminimalizować schowek, kliknij na     
  • Aby ukryć schowek, kliknij na     
  • Aby przywrócić schowek, kliknij na pokaż schowek dodaj na górze strony lub      w dolnej części, po lewej stronie.